Burāšanas Klubs 360 | Vindsērfinga Skola
6047
page-template-default,page,page-id-6047,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0

Vindsērfinga Skola

Par Skolu

Kluba 360 teritorijā visu vasaras sezonu aktīvi darbojas Kluba 360 Bērnu un Jauniešu vindsērfinga skola. Ziemas sezonā jaunieši trenējas sporta zālē.

BĒRNU UN JAUNIEŠU SKOLAS AKTIVITĀŠU PLĀNS 2018.GADA SEZONAI

Ikviens jaunietis tiek aicināts izmēģināt vindsērfingu, iesaistoties sporta skolā. Tā ir lieliska iespēja vasaras pēcpusdienas pavadīt tepat Rīgā pie Ķīšezera un uz ūdens treneres Ilonas Grīnbergas uzraudzībā un vadībā.

Kluba teritorijā notiek ne tikai treniņi uz ūdens, bet arī teorijas mācība un fiziskie treniņi krastā.

Audzēkņi trenējas trīs grupās:

– starta grupa – audzēkņi bez iepriekšējām zināšanām
– ezera grupa – audzēkņi ar nelielu burāšanas pieredzi. Piedalās arī Latvijas mēroga sacensībās;
– sporta grupa – audzēkņi ar pieredzi, kuri piedalās arī starptautiska mēroga sacensībās.

Treniņi notiek gan ziemā, gan vasarā. Vasarā treniņi ir katru dienu, brīvdienās pārsvarā tiek apmeklētas sacensības. Ziemā treniņi ir sporta zālē, baseinā, distanču slēpošanas trasē un uz aizsaluša ezera notiek ledus burāšanas treniņi.

Treneri:

Burāšanas skolu trenē trīs treneri un divi treneru palīgi – visi titulēti burātāji. Sporta grupas treneri Ilona Grīnberga un Māris Birzulis vairāku starptautisku sacensību līderi.

Kontakti: 29102518; ilona.lat18@gmail.com

Ko skolas audzēkņi domā par burāšanu?

Helēna (15). Burā trešo sezonu.

„Man patīk izbaudīt brīvības sajūtu, ko sniedz vindsērfings, traucoties uz priekšu kopā ar vēju. Jaunas iemaņas burāšanā man deva arī  treniņi Ēģiptē.
Iemācīties ir tiešām grūti, jo jāsaprot ne tikai tehnika, bet arī vēja virziens, straumes un citas nianses. Taču, kad iemācies, sajūta ir fantastiska. Tagad esmu sākusi jaunu sezonu Klubā 360 un noteikti daudz ko šovasar iemācīšos jaunu.“

Gustavs (8), Jurģis (7). Burā otro sezonu.

„Man patīk, kad ir stiprs vējš, kas pūš uz krastu. Tad varu iebraukt iekšā un taisīt dažādus trikus. Patīk ātrums un arī tas, ka tas ir tāds interesants dzīves veids. „

Jānis (13)

Burā pusotru sezonu, un burāšana ir viens no tiem sporta veidiem, kurš Jānim patīk visvairāk.
„Tas ir tāds sports, kas dod brīvību, ātrumu, esktrīmu. Arī sacensties ir interesantāk, liekas, ka vērtēšana ir godīgāka kā citās sacensībās.“

Valters (17) Burā trīs ar pusi gadus.
„Man patīk ātri braukt, lēkāt, sacensties, īpaši, kad ir stiprs vējš.“
Cik liela nozīme ir sacensībās uzvarēt?
„Ja esmu sacensībām trenējies, tad ir svarīgi. Ja braucu uz sacensībām atpūsties, tad tam nav tik liela nozīme. Bet uzvarēt vienmēr ir patīkami.“
„ Man burāšanā visvairāk patīk atmosfēra, kas valda šeit un citās vietās, kur pulcējas burātāji. Protams, ļoti patīk saule, aktīvs dzīves veids, turklāt tā ir atpūta un sports reizē.“

Nedaudz par skolas vēsturi:

Burusports bērnu un jauniešu vindsērfinga sekcijas darbība aizsākās 2006.g. jūnijā. Doma par jaunās paaudzes iesaistīšanu vindsērfingā radās vienlaikus ar Burusports vindsērfinga nomas atvēršanu „Kluba 360” ēkā. Viss it kā notika, tikai sērfotāji pārsvarā bija pieaugušie. Mēs sapratām, ka bez jauniešiem šim sporta veidam nebūs nākotnes.

Nolēmām organizēt bērnu-jauniešu vindsērfinga sekciju, lai radītu iespēju vindsērfingam attīstīties un popularizēt to jauniešu vidū kā vienu no lieliskām iespējām nodarboties ar šo vispusīgo sporta veidu.

Jau pirmajā sezonā izveidojās draudzīga aktīvo jauniešu grupa, kuri sezonas beigās nostiprinājās kā pamatsastāvs uz nākošo gadu ar iespēju piedalīties sacensībās. Darbu uzsāka divi treneri Arnis Krauklis un Žaklīna Litauniece. Mācījās bērni un arī treneri mācījās, ko un kā uzlabot gan darbā uz ūdens, gan inventāra izvēlē.

2007.g. sezonu uzsāka jau divas grupas – iesācēji un pamatgrupa. Jaunieši no pamatgrupas piedalījās LR rīkotajās sacensībās, kā arī kaimiņvalstu rīkotajās regatēs. Startējošo jauniešu skaits bija pietiekami liels, lai sacensībās atsevišķi noteiktu vērtējumu jauniešu ieskaitē. Šajā gadā Latvijas Vindsērfinga Asociācija ieviesa jaunu vienoto vējdēļu klasi jauniešiem – BicTechno293, kas dod iespēju piedalīties starptautiska mēroga sacensībās Latvijas labākajiem jaunajiem sērfotājiem.

Sezonas gaitā treniņu procesā iesaistījās vindsērfinga speciālists Elmārs Smiltenieks, ar kura iniciatīvu labākie Burusports sekcijas burātāji tika iekļauti izlasē, kura devās uz 2007.g. PČ BicTechno293 klasē jauniešiem, kas notika Formonterā, Spānijā.

Sadarbībā ar