Burāšanas Klubs 360 | Latvijas Čempionāts Raceboard
9543
post-template-default,single,single-post,postid-9543,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0

Latvijas Čempionāts Raceboard

Latvijas Čempionāts Raceboard

Latvijas čempionāts Raceboard klases burāšanā notiks 7. un 8. septembrī Rīgā, Ķīšezerā, Burāšanas klubā 360. Latvijas čempionātā tiks noskaidroti labākie burātāji starp vīriešiem, sievietēm un junioriem (dzimuši 1997. gadā vai vēlāk). 

Raceboard (RB) ir starptautiski atzīts nosaukums vindsērfinga sporta klasei, kuras dalībnieki sacenšas kursa distances braukšanā uz gariem dēļiem ar limitētu buras maksimālo laukumu: 9,5 m2 vīriešiem un 8,5 m2 sievietēm. Braukšana uz gariem šverta dēļiem bija vēsturiski pirmais vindsērfinga veids, kurš 1970. gados ielika pamatus vindsērfingam Latvijā. RB klase palika par tiešāko vindsērfinga  tradīciju nesēju un turpinātāju. Radniecībā tuvākās RB klasei ir olimpiskā vindsērfinga monotipa RS:X un bērnu-jauniešu Techno 293 klase, kuras arī ir plaši pārstāvētas Latvijā.

Latvijas čempionāts pulcēs labākos un aktīvākos šī brīža Latvijas burātājus.  Uz Ķīšezera ūdens savu meistarību apliecinās arī olimpisko spēļu dalībnieces, Pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieces Vita Matīse un Ilona Grīnberga. Tieši Ķīšezerā 2016. gadā notikušajā Pasaules čempionātā Raceboard Masters klasē Vita Matīse izcīnīja čempiones, bet Ilona Grīnberga vicečempiones titulu.  

Latvijas čempionāts sāksies sestdienā 09:30 ar dalībnieku reģistrāciju. Latvijas čempionāta atklāšana un dalībnieku sapulce paredzēta 11:00, pirmais iespējamais starts ir 12:00. Kopumā abās Latvijas čempionāta dienās ir paredzēts veikt līdz pat 9 braucieniem. Labvēlīga vēja gadījumā tiks aizvadīts maksimālais braucienu skaits. Sestdienas vakarā Latvijas čempionāta dalībniekiem ir paredzēts arī neformāls pasākums. 

Visiem interesentiem būs iespējams vērot Latvijas čempionāta abas sacensību dienas Ķīšezera krastā – Burāšanas kluba “360” teritorijā un no Ziemeļu mola.

Starptautiskās burāšanas asociācijas “World Sailing” biedrs – nacionālā burāšanas autoritāte “Latvijas Zēģelētāju savienība” 2019. gada Raceboard klases Latvijas čempionāta organizēšanu deleģējusi – dalīborganizācijai, nacionālajai klases asociācijai “Latvijas Raceboard Asociācija”. Sacensības atbalsta: “Burāšanas klubs 360” ar materiāli tehnisko bāzi  un “Cabo Café” parūpēsies par sacensību dalībnieku ēdināšanu.  

SACENSĪBU NOLIKUMS

Vairāk informācijas skat : http://raceboard.lv/lv/reitingi/latvijas-cempionats/Sadarbībā ar